Okolí a příroda

Krásná příroda Bílých Karpat je mimo jiné výjimečná tím, že ji od pradávna pomáhali utvářet lidé. Je známá nejen svými rozkvetlými orchidejovými lukami, ale také vzrostlými duby, vápencovými skalami a malebnými vesničkami. Za návštěvu stojí rozhledny, stezky pro pěší turistiku či cyklistiku.

Tipy na výlety

V okolí naleznete množství rozhleden, turistických stezek a cyklo možností

Hrad Vršatec

Historie strážného hradu Vršatec sahá nejspíše až do 13. století a kdysi patřil samotnému Matyáši Korvínovi. Rozkládá se na Vršateckém bradle – bílých vápencových hřebenech, které kdysi omývalo moře.

Samotné bradlo i panenská okolní příroda jsou chráněny přízviskem přírodní rezervace
evropského významu. Bílé majestátní stěny, které jsou viditelné z celého okolí, určitě stojí za návštěvu.

RC POHODA

TRENCIN, SLOVAKIA - MAY 13:  Castle in city Trencin on May 13, 2017 in Trencin

Trenčín

Slovenské město Trenčín leží nedaleko hranic se Slovenskem a láká návštěvníky nejen na krásné kulturní památky, ale také na zážitky pro děti i dospělé. Objevujte Trenčín při plavbě lodí nebo se projeďte vláčkem a kochejte se pohledy na starobylé i moderní části města. Muzea a galerie, kavárny i restaurace i zajímavá okolní příroda, to vám nabízí Trenčín.

Hrad-Brumov_foto-m-ARK_mala

Hrad Brumov

První písemná zmínka o hradě Brumov pochází z 13. století, hrad ale žije i dnes. Neplní už tolika svou obrannou funkci, za to se ale při jeho návštěvě dozvíte mnoho zajímavého o jeho historii i současnosti. Hrad je otevřen od dubna do října a nabízí prohlídky samostatné či s průvodcem. Během roku jsou zde pořádány zajímavé doprovodné programy a kulturní akce. Navštivte stránky hradu